Drevodomy

Montované domy sú v zahraničí veľmi populárne. V Sevdomcekernej Amerike tvoria takmer 80 % a v Európe približne 50 % realizovaných novostavieb. Napriek tomu, že montované domy majú v porovnaní s domami postavenými klasickým spôsobom (murovaním) veľa výhod, ich zastúpenie je u nás pomerne malé. Vďaka kladným vlastnostiam montovaných domov sa percento realizácií novostavieb pomaly zvyšuje a dnes sa už pohybuje okolo 3 % z celkovej výstavby.
Súčasný trend je stavať menšie rodinné domy-bungalovy s rozlohou od 50 do 100 m2, ktorých cena s pozemkom v prímestských lokalitách sa vyrovná cenám bytov vo väčších mestách.

Dôvody, kvôli ktorým sa rozhodnete práve pre montovaný drevodom:

  • Medzi najväčšie výhody patrí ich rýchla výstavba, približne do troch mesiacov (holodom). Výstavba sa skladá prevažne zo suchých procesov, ktoré možno vykonávať aj v zimnom období, a preto nie je potrebné stavbu presušovať a prezimovať, čím sa vo veľkej miere skracuje celkový čas potrebný na dokončenie stavby.
  • Používajú sa stavebné materiály, ktoré sú šetrné a nezaťažujú životné prostredie.
  • Použitím kvalitnej izolácie Climatizer Plus, parozábran a parobŕzd dosiahneme nízke náklady na prevádzku komfortného a zdravého bývania.
  • Ďalšou z výhod je, že pri vykurovaní domu nenahrievame steny ale len vzduch v miestnostiach. Preto odporúčame montáž rekuperácie, ktorá nám zabezpečuje stály prísun čerstvého vzduchu bez toho aby dom vychladol a bez nutnosti otvárania okien.
  • Pre náš systém stavby nie je potrebný žiaden žeriav, pretože konštrukcie sa vytvárajú priamo na mieste. Je to ľahká drevená konštrukcia z nosných prvkov obvodových stien a nosných priečok 160×40 mm. Na stropnú konštrukciu a strechu používame nosné prvky 250×40 mm, nenosné priečny sú v rozmeroch 100×40 mm. Všetky drevené prvky sú vysušené na 17-20%-nú vlhkosť, pri ktorej nedochádza ku krúteniu, lámaniu a štiepeniu dreva.

Naše obvyklé skladby stien a stropu:

Obvodová stena – Difúzne otvorená fasáda

Stropná konštrukcia

Deliaca priečka

Nosná priečka